Izolacje natryskowe
Specjalizujemy się w wykonywaniu izolacji natryskowych na terenie całego województwa podkarpackiego. To popularna i bardzo skuteczna technologia, której podstawową zaletą jest krótki czas oraz łatwość aplikacji. Szacuje się, że poddasze o powierzchni około stu metrów kwadratowych da się ocieplić nawet w kilka godzin, podczas gdy dach zajmujący koło tysiąc metrów to zadanie na jeden dzień.
Warto jednak podkreślić, że mimo łatwości w montażu, prace tego typu najlepiej zlecać doświadczonym specjalistom, którzy wiedzą, jak uniknąć błędów oraz pułapek czyhających na instalatora. Jeśli więc poszukujesz fachowców zajmujących się montażem izolacji natryskowych, serdecznie zachęcamy do kontaktu i zapraszamy do naszej siedziby w Przemyślu. Działamy w całym województwie podkarpackim, swoim zasięgiem obejmując też wsie i osady leżące w Bieszczadach. Dodajmy tylko, że izolacje budynków prowadzimy też w oparciu o technologię wtłaczania wełny celulozowej.
Ocieplanie pianą
Ocieplanie pianą pozawala uzyskać warstwę izolacyjną, która doskonale chroni nie tylko przed zimnem, ale też ciepłem oraz hałasem. Warto bowiem podkreślić, że właściwości izolacyjne pianki PUR są naprawdę szerokie, a jej wytrzymałość i żywotność jest gwarancją tego, że przez długie lata nie będzie trzeba podejmować prac remontowych i naprawczych. Wielkim atutem pianki jest fakt, że szczelnie i po brzegi wypełnia izolowaną przestrzeń, dzięki czemu nie pozostają żadne przerwy, które mogłyby pracować jako mostki termiczne, czyli miejsca, przez które albo to ucieka ciepłe powietrze, albo też zwiększa się temperatura wnętrza, gdy na zewnątrz panuje upał.
Wyróżniamy dwa rodzaje piany do ocieplania. To pianka otwarto- oraz zamkniętokomórkowa. Ta pierwsza ma strukturę zbliżoną do gąbki i stosowana jest przeważnie we wnętrzach obiektów. Jej podstawową cechą jest fakt, że nie przepuszcza wody, ale daje upust parze, dzięki czemu chroni przed wilgocią na dwa sposoby. Z jednej bowiem strony nie pozwala wodzie wedrzeć się do środka, z drugiej zaś – pozwala na swobodną emisję pary wodnej, która ulatniając się z wnętrza, zmniejsza ryzyko powstawania zacieków oraz środowiska przyjaznego grzybom i innym pasożytom. Pianki zamkniętokomórkowe są natomiast bardziej zwarte w strukturze i stosowane są do izolacji zewnętrznych.